Bestyrelsen består af frivillige fra hele landet og vælges for 2 år ad gangen på vores generalforsamling i marts. FOLA har et sekretariat (Uplandsgade 72,1, 2300 København S), der kan nås på fola@fola.dk eller på 42705154. 

Formand (pressekontakt)

Signe Nielsen
København
Telefon 4012 9809


 

 

 

 

Næstformand 
Thomas Graven
Odense

thomas@fola.dk

 

Næstformand 

Sofie Bak,

Aarhus

sofie@fola.dk

Øvrige bestyrelsesmedlemmer:

Mika Rye
Gentofte
mika@fola.dk

Karsten Wolgemuth,

Sønderborg

karsten@fola.dk

Sakse Ravnskov Andersen,

København

sakse@fola.dk

Sophie Mogensen,

Århus

sophie@fola.dk

 

Anne Thing,

Egedal

anne-thing@fola.dk


Anne Ernst Gøndal
Aarhus
anne@fola.dk​​

Sarah Brandt Kofoed,

Egedal

sarak@fola.dk

Birgitta Gomez Nielsen,

Fredensborg

birgitta@fola.dk

Ida Munch Jacobsen,

København

ida@fola.dk

Suppleanter:

Marie Blønd, København

Nanna Høyrup Andersen, Halsnæs

©2019 by FOLA - Forældrenes Landorganisation. Proudly created with Wix.com