©2019 by FOLA - Forældrenes Landorganisation. Proudly created with Wix.com

Bestyrelsen består af frivillige fra hele landet og vælges for 2 år ad gangen på vores generalforsamling i marts. FOLA har et sekretariat (Uplandsgade 72,1, 2300 København S), der kan nås på fola@fola.dk eller på 42705154. 

Formand (pressekontakt)

Signe Nielsen
København
Telefon 4012 9809


 

 

 

 

 

Næstformand
Thomas Graven
Odense

thomas@fola.dk

 

 

 

 

 

 

Øvrige bestyrelsesmedlemmer:

Mika Rye
Gentofte
mika@fola.dk

 

 

 

 

Rikke Vesterholm
Odense
rikke@fola.dk

 

 

Julie Kyndesgaard
København

julie@fola.dk

Anne Ernst Gøndal
Aarhus
anne@fola.dk

 

 

 

 

 

 

​Per Larsen
Svendborg
per@fola.dk

 

 

 

 

Suppleanter

Karsten Wohlgemut
Sønderborg
karsten@fola.dk

Sofie Bak
Aarhus​

Kristen Ottesen
Esbjerg

 

Kritiske Revisorer

 

Stine Brix
København


Karen Lumholt
København